ankastre set

Cam Ankastre Çizik Nasıl Giderilir?

25 Şubat 2023 Yazar Buminc Ekibi 0

Cam ankastre set satın aldıktan sonra bir de çizilmemesi derdi var 🙂 Cam ankastrenin üzerindeki çizikleri gidermek için birkaç farklı yöntem denenebilir:

Diş macunu

Hafif çizikleri gidermek için, beyaz bir diş macunu kullanılabilir. Diş macunu, hafifçe nemli bir bezle cam ankastrenin üzerine uygulanır ve dairesel hareketlerle ovulur. Daha sonra, cam yüzeyi duru su ile iyice durulanır ve kurumaya bırakılır.

Sirke ve sodyum bikarbonat

Orta düzeydeki çizikler için, birkaç damla sirke ve sodyum bikarbonat kullanılabilir. Bu malzemeler, bir kabın içinde karıştırılır ve çizikli bölgeye uygulanır. Dairesel hareketlerle ovulur ve daha sonra cam yüzeyi duru su ile iyice durulanır.

Cam cilası

Daha derin çizikleri gidermek için, cam cilası kullanılabilir. Cam cilası, cam ankastrenin üzerine uygulanır ve bir mikrofiber bez ile ovulur. Daha sonra, cam yüzeyi duru su ile iyice durulanır ve kurumaya bırakılır.

Çizik giderici kalemler

Bazı özel üretilmiş çizik giderici kalemler, cam ankastre üzerindeki çizikleri gidermek için kullanılabilir. Bu kalemler, çizikli bölgeye uygulanır ve kurumaya bırakılır. Daha sonra, kalemin kalıntıları bir bezle temizlenir ve cam yüzeyi duru su ile iyice durulanır.

Not: Çok derin çiziklerin giderilmesi genellikle mümkün değildir ve cam ankastrenin değiştirilmesi gerekebilir.

İçeriği faydalı buldun mu?
EvetHayır