kumtel

Kumtel Ankastre Setin Temizliği Nasıl Yapılır?

25 Mart 2023 Yazar Buminc Ekibi 0

Kumtel ankastre setleri, kullanım sonrasında temizlenmesi gereken önemli bir ev aletidir. Yemek kalıntıları, yağ lekeleri ve diğer kirler, fırının içinde birikerek hem fırının performansını düşürür hem de hijyenik bir ortam yaratmaz. Kumtel ankastre setlerinin temizliği, düzenli olarak yapılmalıdır. İşte Kumtel ankastre setlerinin temizliği için bazı ipuçları:

Fırının soğumasını bekleyin

Kumtel ankastre seti temizlemeye başlamadan önce, fırının soğumasını bekleyin. Sıcak fırın, temizleme işlemi için uygun değildir.

Fırın içini temizleyin

Kumtel ankastre setinin içini temizlemek için, fırın içindeki yemek kalıntılarını ve yağ lekelerini bir spatula veya fırça yardımıyla kazıyın. Daha sonra, bir fırın temizleyici veya karbonat ve su karışımı kullanarak fırının içini silin.

Izgara ve tepsileri temizleyin

Kumtel ankastre setinin ızgara ve tepsilerini temizlemek için, ılık sabunlu su veya bulaşık deterjanı kullanarak yıkayın. Zorlu lekeleri çıkarmak için, bir karbonat ve su karışımı veya beyaz sirke kullanabilirsiniz. Daha sonra, ızgara ve tepsileri durulayın ve kurumaları için bekleyin.

Dış yüzeyi temizleyin

Kumtel ankastre setinin dış yüzeyini temizlemek için, nemli bir bez kullanarak silin. Daha sonra, bir cam temizleyici veya pas sökücü kullanarak parlatın. Ancak, yüzeyi çizmemeye dikkat edin.

Kumtel ankastre setinin camını temizleyin

Kumtel ankastre setinin camını temizlemek için, cam temizleyici kullanarak silin. Cam temizleyici kullanmadan önce, camın çizilmesini önlemek için, bezinizi nemlendirin.

Sonuç olarak, Kumtel ankastre setinin düzenli olarak temizlenmesi hem performansını artırır hem de hijyenik bir ortam sağlar. Temizleme işlemi, yukarıdaki adımları takip ederek kolaylıkla yapılabilir.

İçeriği faydalı buldun mu?
EvetHayır